Nieuws

The Throwback met Jetty van Kooij

dinsdag 08 juni 2021

Foto VULVA. Door Nikki Born

 

Net voordat de nieuwe selectie bekend werd gemaakt, organiseerde Popronde nog een paar laatste livestreams voor de selectie van 2020. Popronde Den Haag trok alles uit de kast en zette een mega vette livestream neer met maar liefst 6 toffe acts. Vanuit het Paard knalden zij rechtstreeks je (huis)kamer in. Jetty van Kooij was er ook (digitaal) bij en schreef voor Popronde een verslag van de optredens.

Benieuwd hoe zij het heeft ervaren? Je leest het hier...

 

Daar lig ik dan. Op bed voor de beamer. Checken of de Vevo link van ‘t Paard werkt. Jip. Die doet het. Al streamend naar het beamerscherm van 1 bij 2 meter. Waar ik in 2019 net zoals zovelen nog de kroegjes afstruin met live muziek, lig ik nu in mijn eentje vol verwachting te wachten op de livestream. Hoe anders moet dit voelen voor de bandjes zelf. Zonder publiek voor een camera. In de kleine kroegjes, friettentjes of kappers zou er misschien ook niet veel publiek geweest zijn. Maar dit voelt wel heel leeg, stel ik me zo voor. Alleen te spelen voor een publiek van goedwillend personeel. 
 
XIO trapt af deze avond. En zegt ook dat hij de directe feedback van het publiek mist. Zijn muziek omschrijft hij zelf als R&B soul. Met af en toe een rockgitaar er doorheen. De eerste klanken doen me gelijk denken aan Lenny Kravitz en Gary Clark Junior. Zeker zo met zijn gitaar en muts. Net zoals Gary altijd op het podium verschijnt. De muziek zit inderdaad vol soul en warmte. De 7-koppige band ontbreekt. Alleen een drumstel, gitaar en keyboard zijn aanwezig. De keuze voor live drums kan ik erg waarderen. De muziek voelt daardoor levendiger, krijgt zo meer kleur. De mooie belichting geeft letterlijk kleur en een extra dimensie aan de dromerige tonen. Het brengt me gelijk in een serene sfeer. In een kapper op de hoek van de straat was dit misschien wel wat anders overgekomen. Met publiek dat er  doorheen kletst. Je kent het wel. Dat heeft ook wel iets gezelligs. Maar via deze streams ligt de focus toch meer op de muziek. Het geluid is overigens erg goed. Dat heb ik wel anders meegemaakt. Ook een grote uitdaging voor de podia met vaak vrijwilligers die maar even uit moeten vissen hoe ze dat toch allemaal moeten doen. Petje af. 

 

Popronde_DenHaag_Paard_XIO_NikkiBorn.jpeg 

Op de foto XIO. Foto door Nikki Born


Dan verschijnt Zoë Low ten tonele. Op het podium voelt ze zich al jaren thuis. Ze wilde eigenlijk naar de toneelschool, zo vertelt ze, maar heeft toch gekozen voor een muziekcarrière. Dit is pas het tweede optreden dat ze doet. De eerste was meteen raak: In de Melkweg of all places, ook voor Popronde. Daar dromen vele muzikanten alleen maar van. En dan nu in ’t Paard. Net zo gaaf. 
 
Zoë zingt in chronologische volgorde haar eigen geschreven liedjes. Over liefdesverdriet, het drama ervan en haar leven. Ze werd eerder bekend met een cover van Amy Macdonald. 12 miljoen streams later staat ze dan hier op het podium. Ze voelt zich er overduidelijk thuis. Al flirtend met de camera weet ze zelfs zonder publiek het publiek te bespelen. En vult ze de ruimte met een bombastische opbouw waarna ze het weer heel klein maakt. Alleen op haar piano en haar dromerige breekbare stem. Zoë is duidelijk een verhalenverteller. Ze wil delen. In tekst en muziek. Over wie ze is. Via haar pakkende liedjes. Bijna episch. Ook mooi om te zien hoe een synthesizer de rol van gitaren kan overnemen. En de zang en drum de rest van de noten verder inkleurt. De drummer die klapt lief na een nummer. De enige die klapt in de zaal. Het blijft gek. 
"Ik blijf ook bedankt zeggen. In de hoop dat iemand kijkt, in ieder geval mijn ouders." 
Zegt Zoë bescheiden. Stiekem ben ik nu ook benieuwd hoeveel mensen er kijken. Het is jammer dat er geen chat bij zit. Bij eerdere livestreams die ik keek, gaf dat toch een gevoel van saamhorigheid. Dat je niet in je eentje zit eh ligt te kijken. Ook al nam je niet deel aan de chat, het geeft een gevoel van samen zijn. Met emoticons die je om de oren vliegen. Vlammen, devils hands, hartjes in alle kleuren en natuurlijk de hands up.
 
Met HALCYON mogen we nog even in die droomwereld blijven hangen. Hij is al een aantal jaren aan de slag en opgepikt door een A&R Manager van Universal. Zijn eerste EP is een feit en daarvan brengt hij nu de nummers ten gehore. Ooit opgegroeid in Antigua wil hij zijn gevoel daarover overbrengen in zijn muziek. De nostalgie. Déja vu. Over die mooie baai ‘Halcyon’ waar hij zo graag vertoefde. Ook hier wordt zijn soulvolle stem gekleurd door de belichting. Ik dein er helemaal in mee. Alsof ik op een luchtbedje in die baai aan het zonnen ben. Heerlijk.

 

Halcyon_Paard_Popronde_DenHaag_NikkiBorn.jpeg
Op de foto HALCYON. Door Nikki Born


Dan is het tijd voor een feestje. Het feestje van KUZKO. Met alles er op en er aan. Kapot getrapte rode plastic bekertjes op de grond. En Alpaca’s. Wat? Ja, Alpaca’s. ‘It’s a thing’. Dat zinnetje uit een nummer van Sports Team zit gelijk in mijn hoofd. En KUZKO's muziek is net zo aanstekelijk en quirky. Een dikke vette knipoog naar een high school musical. Soort van Grease. We zien een erg vermakelijk duo dat bekvecht: ‘I fuckin’ love the drummer.’ ‘No, you’re fuckin’ the drummer!’ Hilarisch. Ik probeer me voor te stellen hoe ze van de duistere elektronische muziek die ze eerst maakten in deze vorm zijn beland. En gelukkig maar, want ik word er erg blij van.


De opbouw in het programma wordt steeds kunstzinniger. VULVA, bestaande uit Nadya en Kim, schreeuwen en gillen het van de daken. Letterlijk. Hun muziek ontstond vanzelf. Kim, al bekend vanuit de jazz scene en Nadya die drums leerde. Want papa kocht ineens een drumstel. En nu groot fan van John Bonham, de drummer van Led Zeppelin. Ze speelde alles van hem na, vertelt ze vol passie. VULVA is voor hun een uitlaatklep. 
"Schreeuwen is ‘superkatargisch!"
En dat is te voelen en te horen. De meiden schreeuwen en gillen zonder gêne de hele zaal vol. Over heftige thema's zoals over abortus in Kill the baby. Ineens komt de band Dead Moon bij me naar boven. Het echtpaar dat ik ooit in de kleine Charlie tent op de 2e editie van Lowlands zag. Ook alleen met een drumstel en gitaar vooraan op het podium. Met dezelfde intensiteit als deze twee meiden: schreeuwen en gillen verheven tot kunst. Je moet het maar durven. Ook komt Brutus naar boven. Die geweldige drumster uit ons buurland België. Die ik een paar jaar geleden op Breda Barst zag. Girlpower ten top. Alhoewel ik de muziek van VULVA thuis niet op repeat zal zetten, zou ik een live optreden graag bijwonen. De theatrale eigenzinnigheid en de muziek als uitlaatklep zullen je altijd bij blijven. Net zoals bij Dead Moon en Brutus. 
 
En we blijven met Klaplong in de hogere regionen van het lichaam hangen. Hoe ze aan die naam komen weten ze zelf niet meer, zeggen ze. Maar hun muziek maakt het voelbaar. Want daarvan krijg je vanzelf wel een klaplong. En het wordt letterlijk uitgelicht in een doktersrelaas over wat een klaplong is. Dit is old school Nirvana in de herkansing. Negative creep en School van Nirvana’s album Bleach schieten me gelijk binnen. Ik vraag me serieus af of deze ‘kids’ die eerste nummers van Nirvana kennen en er geïnspireerd door zijn. Zo ja, vet. Zo nee, nog vetter. Zelf zeiden ze hun inspiratie te halen uit Bowie, Thin Lizzy en hun afkeer van Stef Blok. Tsja…Tijdens de show wordt er ook nog een schilderij gemaakt. Duidelijk bezield door de donkere klanken van de muziek. Na de laatste explosieve noot zegt de zanger pesterig ‘slaap lekker’. 
 
Bam. De aftiteling. Dat was het. Geen after party. Niet even nakletsen, en nagenieten. Dat mis ik toch echt wel. En deze bands verdienen allemaal een publiek. Want dat blijft toch de kracht van muziek. Zeker live. In de dynamiek met het publiek. Bij Klaplong zie je de pogo al voor je. Bij VULVA viert feminisme hoogtij en Zoë Low en HALCYON nemen je mee op reis. En met KUZKO en XIO even terug in de tijd. Volop experiment, zichzelf verkennend via muziek. De uitlaatklep. Die boodschap. Waar muziek zich uitstekend voor leent. Voor een nieuwe generatie. Een generatie uit een jaar dat zeker de cover van de geschiedenisboeken zal halen. 

 

 

Wil jij graag met je eigen oren en ogen de livestream terugkijken? Dat kan op de Facebookpagina van Popronde Den Haag.

 

 

 

Wil jij graag reageren op de artikelen? Dat kan door onderaan de pagina je comment achter te laten. Wij vinden het tof om van je te horen!

Instagram

popronde 𝐖𝐚𝐭 𝐝𝐮𝐫𝐟𝐝𝐞 𝐋𝐞𝐧𝐧𝐲 𝐞𝐞𝐫𝐬𝐭 𝐧𝐢𝐞𝐭, 𝐦𝐚𝐚𝐫 𝐧𝐮 𝐰𝐞𝐥❓ Hij vertelt er openhartig over. Met zijn tracks creëert hij een tijdloze, melancholische sound die tegelijk jeugdig en verfrissend klinkt 💥 Check Lenny Monsou nog bij @poprondevenlo en @poprondedenhaag 👀 #Popronde #Popronde2025
22 okt. 2025
popronde En toen waren we alweer halverwege de tour… maar niet getreurd: nog 21 steden te gaan 🥳 Maar voordat we weer verder reizen blikken we nog even terug op afgelopen weekend 👀 Swipe mee door Middelburg, Breda en Dordrecht 👉🏼 Waar gaan we jou nog tegenkomen? 💃🏼 #Popronde #Popronde2025
21 okt. 2025
popronde Tussen alle Popronde-shows en de release van zijn nieuwe album door, vond REINDIER (het muzikale alias van Reinier van Harten) even tijd om een kopje koffie met ons te drinken. Na een intensieve periode van bestralingen, fysiek herstel en mentale verwerking kan hij uiteindelijk weer doen waar hij gelukkig van wordt: iets maken. Lees het interview met REINDIER op blog.popronde.nl (link in bio) 🔗 ✍🏼 @odovb 📸 @laurienriha & @jessie_kamp #Popronde #Popronde2025 #REINDIER
20 okt. 2025
popronde 𝗡𝗘𝗪 𝗠𝗨𝗦𝗜𝗖 𝗠𝗢𝗡𝗗𝗔𝗬 💿 Elke week delen we een greep uit de nieuwste releases van (oud) Popronde-acts en verzamelen we alle nieuwe tracks in onze playlist. Alles luisteren? Check de New Music Monday playlist via de link in bio 🔗 #Popronde #nieuwemuziek #newmusicmonday #newmusic
20 okt. 2025
popronde ⚡️ 𝗣𝗢𝗣𝗥𝗢𝗡𝗗𝗘 🫱🏼‍🫲🏾 𝗦𝗨𝗣𝗘𝗥𝗞𝗥𝗔𝗖𝗛𝗧 ⚡️In Leeuwarden kwamen de teamleden van Superkracht ons social media team versterken 💪🏼 Sara & Gino interviewden artiesten en crew, en brachten Popronde in beeld 🎥 Al jarenlang legt @jessie_kamp de mooiste momenten vast tijdens Popronde 📸 Onze Superkracht-reporters vroegen haar: wat is jouw superkracht? 🦸‍♀️ *Superkracht is een platform dat jongvolwassenen met een beperking helpt hun talent zichtbaar te maken in de culturele sector 🙌🏼 #Popronde #Popronde2025 #Superkracht
19 okt. 2025
popronde ⚡️ 𝗣𝗢𝗣𝗥𝗢𝗡𝗗𝗘 🫱🏼‍🫲🏾 𝗦𝗨𝗣𝗘𝗥𝗞𝗥𝗔𝗖𝗛𝗧 ⚡️ In Leeuwarden én Assen kregen we versterking van team Superkracht 💪🏼 De teamleden hielpen onze technici, artistshosts en infostand-crew, én Sara en Gino sloten aan bij het Social Media Team 👏🏼 Ze stelden vragen aan artiesten en crew, en legden Popronde vast door hun ogen 🎥 Welke verborgen krachten hebben de bandleden van The Pekkers? 🎤 *Superkracht is een platform dat jongvolwassenen met een beperking helpt hun talent zichtbaar te maken in de culturele sector 🙌🏼 #Popronde #Popronde2025 #Superkracht
18 okt. 2025
popronde “𝐖𝐞 𝐦𝐚𝐤𝐞𝐧 𝐩𝐮𝐧𝐤 𝐞𝐧 𝐫𝐚𝐩 𝐢𝐧 𝐞𝐞𝐧 𝐢𝐧𝐝𝐮𝐬𝐭𝐫𝐢𝐞𝐞𝐥 𝐣𝐚𝐬𝐣𝐞.” Zo omschrijft STROOMSTOOT hun muzie. Ze nemen je in hun muzikale zenuwinzinking: van vloer trillende 808’s naar fuzzy gitaren ⚡️ Live meemaken? Check de speellijst op popronde.nl 🔗 #Popronde #Popronde2025
16 okt. 2025
popronde Voordat we vandaag afreizen naar het zuiden, genieten we nog even na van het weekend in het noorden 😍 Swipe mee door @poprondegroningen & @poprondeleeuwarden door de lens van @jessie_kamp 📸 Wie zien we zo in Middelburg?! 🚐 #Popronde #Popronde2025
16 okt. 2025
popronde Markeer het in je agenda: op 29 november sluiten we Popronde 2025 af in de Melkweg in Amsterdam 🥳 Vandaag lichten we alvast een tipje van de sluier en maken we de eerste zes namen bekend die op Het Eindfeest spelen. Geloof ons: hier wil je bij zijn… 😌 Scoor je ticket via melkweg.nl (link in bio) 🎫
15 okt. 2025
popronde Wat een weekend in het mooie noorden 🥰 Swipe mee en beleef @poprondegroningen & @poprondeleeuwarden nog eens met ons mee 🫶🏼 We zijn inmiddels alweer bijna halverwege de tour 😱 16 steden down, nog 25 te gaan! De volgende stops: Middelburg, Breda, Dordrecht & Bergen op Zoom 🚐 Tot daar! #Popronde #Popronde2025 #Groningen #Leeuwarden 📸 @jessie_kamp
14 okt. 2025
popronde Terwijl @babapenandthebimbamband donderdagavond op het podium stond tijdens @poprondegroningen, dropte hun debuutalbum precies om 00:00 💿 Frontman Bastian Pen vertelt in waar de plaat zijn oorsprong vond, en dat is best een bijzonder verhaal… 📖 #Popronde #Popronde2025
13 okt. 2025
popronde 𝗡𝗘𝗪 𝗠𝗨𝗦𝗜𝗖 𝗠𝗢𝗡𝗗𝗔𝗬 💿 Elke week delen we een greep uit de nieuwste releases van (oud) Popronde-acts en verzamelen we alle nieuwe tracks in onze playlist. Alles luisteren? Check de New Music Monday playlist via de link in bio 🔗 #Popronde #nieuwemuziek #newmusicmonday #newmusic
13 okt. 2025
popronde 𝙇𝙊𝙑𝙀 𝙔𝙊𝙐𝙍 𝙀𝘼𝙍𝙎👂🏼🤍 Kom je Popronde bezoeken? Denk aan je gehoor! Want live muziek is het allermooist als je er over 10 jaar nog steeds van kunt genieten 😉 Oordoppen vergeten? No worries, je scoort ze bij de Popronde-infostand 🫶🏼 #Popronde
10 okt. 2025
popronde “𝐀𝐥𝐬 𝐣𝐞 𝐝𝐞𝐧𝐤𝐭: 𝐢𝐤 𝐤𝐚𝐧 𝐡𝐞𝐭 𝐧𝐢𝐞𝐭… 𝐟*𝐜𝐤 𝐝𝐚𝐭, 𝐠𝐚 𝐞𝐫 𝐠𝐞𝐰𝐨𝐨𝐧 𝐯𝐨𝐨𝐫” 👏🏼 Dat is de energie van Crybabies – fuzzy gitaren, feminist rage en een flinke dosis bubblegrunge 🫧 Spot ze de komende weken tijdens #Popronde en check de speellijst via popronde.nl 💥 #Popronde2025
9 okt. 2025
popronde 𝗪𝗲𝗲𝗸 𝘃𝗮𝗻 𝗱𝗲 𝗧𝗼𝗲𝗴𝗮𝗻𝗸𝗲𝗹𝗶𝗷𝗸𝗵𝗲𝗶𝗱 Deze week is de @weekvandetoegankelijkheid 🙌🏼 Dit weekend slaan we wederom de handen ineen met @superkracht.club 👏🏼 De Superkracht-leden komen ons team tijdens @poprondeleeuwarden en @poprondeassen versterken als artisthosts, technici, social media kings & queens & bij de infostand 💪🏼 Daarnaast staan we stil bij het belang van een festival dat écht voor iedereen toegankelijk is. Daarom hebben we op onze website iconen waarmee je in één oogopslag kunt zien welke plekken rolstoeltoegankelijk zijn en waar rolstoelgebruikers een geschikt toilet kunnen vinden ♿️
9 okt. 2025
popronde Met 54 optredens op 23 verschillende locaties toverden we Eindhoven afgelopen vrijdag om tot Muziekhoofdstad voor een dag ✨🎶 Swipe mee en herbeleef Popronde Eindhoven door de lens van @jessie_kamp 📸 #Popronde #Popronde2025 #Eindhoven
8 okt. 2025
popronde Tilburg & Eindhoven, bedankt voor jullie Brabantse gezelligheid 🫶🏼 Swipe mee voor een terugblik 👉🏼 Deze week trekken we verder naar het mooie noorden: Groningen, Leeuwarden, Assen & Doetinchem… Waar zien we jou? 🚐🎶 #Popronde #Popronde2025 📸 @jessie_kamp
7 okt. 2025
popronde 𝑵𝑶 𝑩𝑼𝑺𝑰𝑵𝑬𝑺𝑺 𝑨𝑺 𝑼𝑺𝑼𝑨𝑳 🍉 Nederlandse en Belgische kunstenaars en culturele instellingen gaan over tot boycot Israël. Wij, leden van de Nederlandse en Belgische cultuursector, wensen niet langer aan de zijlijn te blijven staan van oorlogsmisdaden, misdaden tegen de menselijkheid en een door alle gezaghebbende instituties erkende genocide op het Palestijnse volk. Met onmiddellijke ingang, en in navolging van aanhoudende oproepen van Palestijnse kunstenaars en de Palestijnse samenleving, stellen wij een culturele boycot in van de Israëlische staat en van alle Israëlische instellingen en bedrijven. #NoBusinessAsUsual
3 okt. 2025
popronde “𝐃𝐚𝐭 𝐢𝐞𝐝𝐞𝐫𝐞𝐞𝐧 𝐠𝐞𝐰𝐨𝐨𝐧 𝐳𝐢𝐜𝐡𝐳𝐞𝐥𝐟 𝐤𝐚𝐧 𝐳𝐢𝐣𝐧, 𝐤𝐚𝐧 𝐬𝐩𝐫𝐢𝐧𝐠𝐞𝐧, 𝐤𝐚𝐧 𝐠𝐢𝐥𝐥𝐞𝐧 𝐞𝐧 𝐚𝐥𝐥𝐞𝐬 𝐰𝐚𝐭 𝐳𝐞 𝐠𝐞𝐰𝐨𝐨𝐧 𝐰𝐢𝐥𝐥𝐞𝐧 𝐝𝐨𝐞𝐧” 💥 Dat is de vibe die je krijgt bij een show van Rotterdamse @lostboyshawty – één van de jongste acts van Popronde 2025 👏🏼 👉 Check zijn speellijst via popronde.nl en kom het zelf ervaren! #Popronde2025 #Popronde
2 okt. 2025
popronde “𝑯𝒆𝒕 𝒊𝒔 𝒌𝒍𝒆𝒖𝒓𝒓𝒊𝒋𝒌, 𝒘𝒂𝒓𝒎, 𝒛𝒐𝒂𝒍𝒔 𝒆𝒆𝒏 𝒔𝒖𝒏𝒔𝒆𝒕” 🌞 Zo omschrijft @stayawayfromdante zijn sound – dromerig, vol liefde en compassie, moeiteloos balancerend tussen rap en zang. ☀️ Benieuwd hoe dat live voelt? Spot ‘m dit najaar tijdens #Popronde! Check zijn speellijst via popronde.nl 👀 #Popronde2025
1 okt. 2025
popronde Van @designmuseumdenbosch tot @worldskatecenter, van @kinkidenbosch en @bosschebrouwers tot @borrelcafederidder en @willem__twee: in elk hoekje van Den Bosch stonden de Popronde-talenten te vlammen op de podia 🌟 Bedankt voor deze geweldige editie 🫶🏼 Nog 33 steden te gaan… waar zien we jou? 🚐 Dit weekend trekken we door naar Tilburg, Eindhoven, Arnhem en Venray 🎶 #Popronde #Popronde2025 #DenBosch
30 sep. 2025
popronde 𝗗𝗶𝘁 𝘄𝗮𝘀 𝘄𝗲𝗲𝗸 #𝟮 𝘃𝗮𝗻 𝗣𝗼𝗽𝗿𝗼𝗻𝗱𝗲 𝟮𝟬𝟮𝟱 🙌🏼 Weekend twee bracht ons van hyperpop in een vintagewinkel tot psychedelische noiserock tussen de kunstwerken, en ook dit jaar weer naar de chaos van de Alley Cat Barbershop. Swipe mee door Popronde Apeldoorn & Zutphen 👉🏼 #Popronde2025 #Popronde #Apeldoorn #Zutphen
25 sep. 2025
popronde Dit was nog maar het begin…💥 De eerste twee Popronde-weekenden zitten erop, maar geen zorgen: we komen nog langs 36 steden! 🚐 In welke stad zien we jou in het publiek? 👀👇🏼 #Popronde #Popronde2025 🎥: @reneemeijer @sander_grunsven @loti.coti
24 sep. 2025
popronde Popronde Nijmegen door de lens van @michellezwinkels_visuals 📸 We zijn nog steeds aan het nagenieten… 🥰 #Popronde2025 #Popronde
20 sep. 2025
popronde We zijn pas net begonnen… 😌 Dit weekend trekken we verder naar #Enschede, #Apeldoorn, #Deventer & #Zutphen 🚐 Waar zien we jou? 👀 #Popronde #Popronde2025
18 sep. 2025

Reacties

Laat als eerste een reactie achter!

Inloggen